Visma Ski Classics: Kowalczyk piąta w zawodach Marcialonga [WYNIKI POLAKÓW]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-01-27

W Predazzo odbyły się kolejne zawody zaliczane do cyklu Visma Ski Classics, Marcialonga. W zawodach, w których rywalizacja odbywała się na 70 km, najlepsza okazała się Szwedka Brita Johansson Norgren (Lager 157 Ski Team). Na piątym miejscu do mety dobiegła Justyna Kowalczyk (Team Trentino Robinson Trainer). Wśród mężczyzn triumfował Petter Eliassen (Team BN Bank), a najlepszy z Polaków Jan Antolec (ED System Bauer Team) był 62.

Polka straciła nieco ponad dziewięć i pół minuty do zwyciężczyni, która trasę pokonała w 3 godziny, 11 minut i 17 sekund. Na drugiej lokacie uplasowała się Lina Korsgren (Team Ramudden) ze stratą 1:19,7. Na najniższym stopniu podium znalazła się Astrid Øyre Slind (Team Koteng).

W rywalizacji panów zwyciężył Eliassen z czasem 2:45:54.9 i wyprzedził swoich rodaków Andreasa Nyygarda i Oskara Kardina (obaj Team Ragde Eiendom). Prawie 14 minut do zwycięzcy stracił Antolec, który na mecie uplasował się na 62. pozycji. W pierwszej "100" był także Paweł Klisz (72. lokata), natomiast na dalszych miejscach uplasowali się Arkadiusz Ogorzałek (395.), Jacek Hyrnik (1204.), Janusz Meissner z skipol.pl teamu (1854. na zdjęciu poniżej), Arkadiusz Szczotka (1956.), Czesław Mączyński (2756.), Krzysztof Kostka (2996.), Brunon Czabok (3595.), Michał Tyszkowski (3760.), Piotr Dzieciatowski (4021.), Kazimierz Wiatrowski (4301.), Piotr Szpadrowski (4398.).

meissner

Tego samego dnia odbyły się także zawody Marcialonga Light, w których wystartowała piątka Polaków. Wśród mężczyzn najlepiej wypadł czterdziesty Andrzej Guziński zawodnik naszego skipol.pl teamu (na zdjęciu poniżej), Michał Stępnięwski był 63., a Dariusz Pluciński 109. Wśród kobiet na 58. miejscu bieg ukończyła Dorota Szczotka, a Barbara Prymakowska była 162.