Dwudniowe Gatineau Loppet za nami, Guziński na 172. i 63. miejscu [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-02-17

W ten weekend odbyły się zawody Gatineau Loppet - długodystansowy bieg narciarski w kanadyjskim Gatineau. Pierwszego dnia rywalizowano stylem klasycznym na dystansach 51, 27, 15 oraz 5 km. Dzień później biegano stylem dowolnym na 51, 27 i 10 km. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę wystartował jeden reprezentant Polski, Andrzej Guziński.

Reprezentujący zespół Skipol.pl Team biegacz w sobotę wystartował na dystansie 51 km i zajął 172. miejsce ze stratą 02:52:11 do zwycięzcy, którym okazał się Andy Shields. Kanadyjczyk wygrał z czasem 02:35:58. Polak lepiej zaprezentował się dzień później, kiedy na dystansie 27 km osiągnął 63. miejsce ze stratą 19:24 do najlepszego Luca Campbella (01:23:01.9).

W klasyfikacji łącznej z dwóch dni sklasyfikowano tylko zawodników, którzy dwukrotnie wystartowali na najdłuższym dystansie. Najlepszy okazał się Shields, który zwyciężył zarówno "klasykiem", jak i stylem dowolnym. Najlepsza wśród kobiet okazała się Amerykanka Sara Graves.