Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Seefeld: Reprezentanci Chin i Belgii zwyciężyli w kwalifikacjach [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-02-20

W austriackim Seefeld rozpoczęły się mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym. Jako pierwsi w kwalifikacjach do głównych zawodów stylem klasycznym rywalizowali zawodnicy, których ciężko szukać na listach uczestników zawodów Pucharu Świata. Na dystansie 5 km wśród pań zwyciężyła Honglian Meng, a wśród mężczyzn na 10 km triumfował Thibaut De Marre.

 

Chinka Honglian Meng zwyciężyła z czasem 15:57.0 i o dokładnie 30 sekund wyprzedziła Brazylijkę Jaqueline Mourao. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Australijka Katerina Paul ze stratą 42,5 sekundy. W pierwszej szóstce znalazły się jeszcze dwie reprezentantki Mongolii - Enkhtuul Ariunsanaa oraz Ariuntungalag Enkhbayar, które rozdzieliła Turczynka Aysenur Duman.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI NA 5 KM STYLEM KLASYCZNYM KOBIET

 

Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Belg Thibaut De Marre, który zwyciężył z czasem 27:56.7. W najlepszej trójce znaleźli się także Tajlandczyk Mark Chanloung ze stratą 13,1 sekundy oraz Islandczyk Albert Jonsson, który stracił do zwycięzcy 28,5 sekundy. Na kolejnych miejscach sklasyfikowano Argentyńczyka Marco Dal Darrę, Węgra Adama Konyę oraz Islandczyka Dagura Benediktssona.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI NA 10 KM STYLEM KLASYCZNYM MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl