Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ Falun: Nilsson i Klaebo najlepsi w sprincie, Polacy odpadli w kwalifikacjach [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-03-16

Szwedka Maja Dahlqvist i Norweg Johannes Hoesflot Klaebo byli najlepsi w kwalifikacjach sprintu w zawodach Pucharu Świata w szwedzkim Falun. W rywalizacji udziału nie wzięły Polki, natomiast Maciej Staręga, Kamil Bury i Dominik Bury nie zakwalifikowali się do ćwierćfinałów.

KWALIFIKACJE

 

Maja Dahlqvist zwyciężyła w kwalifikacjach z czasem 2:55.0 i wyprzedziła swoje rodaczki Jonnę Sundling o 1,89 sekundy oraz Stinę Nilsson o 2,81 sekundy. Kolejne miejsce zajęła Amerykanka Sadie Bjornsen, a kolejne miejsce zajęły kolejne Szwedki - Moa Lundgren oraz Hanna Falk.

 

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

 

Najlepszy wśród mężczyzn w kwalifikacjach był Johannes Hoesflot Klaebo z czasem 2:33.38. W najlepszej trójce znaleźli się też Włoch Federico Pellegrino (+1,26 s.) oraz Rosjanin Alexander Bolshunov (+2,22 s.). Na 41. miejscu rywalizację ze stratą 10,07 sekundy ukończył Maciej Staręga. Na 50. lokacie sklasyfikowano Dominika Burego (+12,73 s.), a jego brat Kamil był 60. (+16,33 s.).

 

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

 

W fazie finałowej bezkonkurencyjna okazała się Stina Nillson, która wygrała wszystkie trzy biegi. W finale zwyciężyła z czasem 3:07.72 i wyprzedziła o 0,71 sekundy Norweżkę Maiken Caspersen Fallę oraz o 2,14 sekundy najlepszą w kwalifikacjach Maję Dahlqvist.

 

WYNIKI FINAŁÓW KOBIET

 

Wśród panów, podobnie jak w kwalifikacjach, najlepszy okazał się Johannes Hoesflot Klaebo, który do finału dostał się dopiero z trzeciej pozycji. Z czasem 2:52.38 był lepszy od swoich rodaków o 0,1 sekundy od Emila Iversena oraz o 0,28 sekundy od Sindre Bjoernestada Skara.

 

WYNIKI FINAŁÓW MĘŻCZYZN

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 1

ms.

Opublikowano: 2019-03-16 14:31:11

Oj coś mi się wydaję że to ostatni sezon Staręgi, coraz gorsze wyniki a nie jest już najmłodszy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl