Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kikkan Randal ponownie zwycięska, wygrała walkę z rakiem!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-03-28

Wspaniałe wiadomości dotarły do naszego kraju ze Stanów Zjednoczonych. Utytułowana i bardzo lubiana na całym świecie amerykańska biegaczka narciarska Kikkan Randal wygrała walkę z rakiem.

 

 

 

Tą fantastyczną informację przekazała podczas swojego wywiadu udzielonego dla amerykańskiej stacji ABC News.  Przypomnijmy że w ubiegłym roku zdiagnozowano u niej raka piersi.

 

"Wszystko zajęło kilka tygodni. Każdy mówił, że jestem młoda i to pewnie nic takiego. Okazało się, że to drugie stadium raka piersi. W lipcu ubiegłego roku rozpoczęłam chemioterapię, przeszłam operację i naświetlania. Zamknęłam sprawę około miesiąc temu. Z tego, co wiem, nie mam już raka. Niesamowite jest to, jak szybko górę wziął umysł sportowca. Po prostu wiedziałam, że to moje kolejne wyzwanie - mówiła Amerykanka. "

 

 Kikkan to złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w Piongczang w sprincie drużynowym, trzykrotna medalistka Mistrzostw Świata. Stawała też wielokrotnie na podium zawodów Pucharu Świata.

 

źrodło: tvn24.pl

red

 

 

 

 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl