Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk ósma w Yllas-Levi, Jan Antolec 44 na zakończenie sezonu Visma Ski Classic [WYNIKI]

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-04-13

Ostatni finałowy bieg cyklu Visma Ski Classic to 70 kilometrowy bieg narciarski Yllas - Levi. W grupie zawodowców mieliśmy trójkę naszych reprezentantów : Justynę Kowalczyk (Team Trentino Robinson Trainer) oraz Jana Antolca i Pawła Klisza z ED System Bauer Team.

 

W grupie PRO kobiet ósme miejsce zajęła Justyna Kowalczyk ze stratą do zwyciężczyni wynoszącą prawie sześć minut. Bieg wygrała Astrin Oyre Slind (team Koteng) wyprzedzając o ponad 40 sekund trójkę zawodniczek, które stoczyły finiszową walkę o podium. Drugie miejsce zajęła ostatecznie Lina Korsgren z Team Rammuden, wyprzedzając o jedną dziesiątą sekundy Brittę Johansson Norgren z Lager 157 Ski Team. Czwarte miejsce zajęła Katarina Smutna z ED System Bauer Team.

 

Bieg mężczyzn wygrał zwycięzca klasyfikacji generalnej Visma Ski Classic Andreas Nyygard z Team Ragde Eindom w czasie 2:58,07,3 godziny.  Podobnie jak u pań walka na finiszu toczyła się o drugie miejsce. Jako drugi linię mety przeciął Oystein Peterssen, trzecia lokata dla Oyvinda Moena Fjelda.

W rywalizacji elity mieliśmy dwójkę naszych zawodników, Jan Antolec zajął 44 miejsce, Paweł Klisz ukończył bieg na pozycji 70.

 

WYNIKI

 

źródło i foto: visma ski classic

 

visma

Podium mężczyzn

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl