Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Justyna Kowalczyk pozostanie w Team Trentino Robinson Trainer?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-05-26

Najlepsza zawodniczka włoskiego zespołu Team Trentino Robinson Trainer Justyna Kowalczyk zadeklarowała chęć reprezentowania drużyny w przyszłym sezonie cyklu Visma Ski Classics. Start klubu prowadzonego przez Bruno Debertolisa nie jest jednak pewny.

 

Na przeszkodzie stoją problemy zespołu z dopięciem budżetu na starty w nowym sezonie. Już w poprzednim zawodnicy klubu nie wystartowali w paru biegach ze względu na brak finansów. We włoskim zespole robią co mogą, żeby przekonać nowych sponsorów do wspierania finansowego.

 

- Niestety nie jest to takie proste, a w tym roku wydaje się jeszcze trudniejsze. W tej chwili tylko jeden z trzech głównych sponsorów potwierdził swoje poparcie. Jeśli nie otrzymamy potwierdzenia od pozostałych dwóch lub nie znajdziemy nowych sponsorów, bardzo trudno będzie nam zaplanować sezon w Visma Ski Classics - powiedział Debertolis.

 

Team Trentino Robinson Trainer w poprzednim sezonie zostało sklasyfikowane na 13. miejscu w cyklu Visma Ski Classics. Oprócz zwycięstwa Justyny Kowalczyk ​​w Birkebeinerrennet w Norwegii, członkom zespołu udało się wygrać 11 innych uznanych wyścigów we Włoszech, Niemczech i Austrii.

 

Jarek Bałabuch
źródło: vismaskiclassics.com

Komentarze - 3

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-05-30 07:38:14

Mnie interesuje bardziej co robi Pani Justyna kiedy nie biega. Ostatnio była w Dubrowniku na konferencji FIS. Tam zapadają decyzje dotyczące klasycznych dyscyplin zimowych. Do tych dyscyplin należą biegi więc Skipol powinien coś o tym wspomnieć.

xcc

Opublikowano: 2019-05-31 16:49:45

Myślę,że pani Justyna jest tak aktywna w mediach społecznościowych, że każdy może swobodnie zobaczyć co i kiedy robi, że zawsze robi najlepiej i że zna się na absolutnie wszystkim. I dla normalnego fana biegowek bardziej interesujące jest co uzgodniono w Dubrowniku, niż, że była tam pani Justyna.

Franek Jodła

Opublikowano: 2019-05-30 20:37:11

A mnie to nie interesuje ile działacze FIS wypili trunków w Dubrowniku.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl