Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Marit Bjoergen asystentką trenera juniorów regionalnej drużyny

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-06-12

Najbardziej utytułowana biegaczka w historii Marit Bjoergen rozpoczyna pracę szkoleniowca. Według norweskich mediów, 39-latka ma zostać asystentką trenera juniorów lokalnej drużyny Veidekke Midt-Norge, Kristiana Skroedala. Owoce jej pracy mają przypaść na rok 2025, kiedy w Trondheim odbędą się Mistrzostwa Świata.

 

- Chcę przyczynić się do poprawienia doradztwa szkoleniowego i pomóc młodym zawodnikom poradzić sobie z presją związaną ze startami. Jest wielu, którzy pytają i zastanawiają się, jak się wyszkoliłem - przyznała Norweżka. - To dla nas okazja. Jesteśmy bardzo szczęśliwi - dodał Skroedal.

 

Dla Bjoergen, która w kwietniu 2018 roku ogłosiła zakończenie kariery, będzie to debiut w roli szkoleniowca. Odpowiednie uprawnienia trenerskie uzyskała wiosną 2018 roku.

 

Jarek Bałabuch
źródło: vg.no

Komentarze - 3

Adam Sosna

Opublikowano: 2019-06-13 11:54:54

Ale doktoratu nie zrobiła. Zapewne przeszkodą była astma.

do soad

Opublikowano: 2019-06-13 15:47:44

Ale ma męża i dwoje dzieci. Szanuję.

wyznawca

Opublikowano: 2019-06-14 11:33:15

Tak bezkrytyczne uwielbienie swojej idolki to objawy choroby. dystansu życzę, bo kiedyś różne historie mogą cię do zawału doprowadzić.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl