Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

FIS chce wyrównać szansę zawodników. Pomysł mocno skrytykowała Therese Johaug

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-06-12

Na początku czerwca odbyła się konferencji FIS w Dubrowniku, podczas której zdecydowano, że analizie zostaną poddane udogodnienia stosowane przez biegaczy. Decyzja działaczy nie spodobała się m. in. jednej z najlepszych biegaczek świata, Therese Johaug.

 

Zgodnie z pomysłem FIS m. in. zakazane ma zostać użycie ruchomych szlifierek, a dostęp do tras narciarskich przed mistrzostwami i Pucharem Świata ma zostać ograniczony. Celem jest ograniczenie wydawania ogromnych pieniędzy na smarowanie i sprzęt, aby stworzyć bardziej sprawiedliwe warunki konkurencji dla mniejszych narodów.

 

Decyzja władz FIS spotkała się z dużą krytyką w środowisku narciarskim. Swojego oburzenia nie kryła Therese Johaug, która jasno przyznaje, że włodarze światowej federacji powinni skupić się na innych rozwiązaniach. - Myślę, że trzeba iść w innym kierunku, aby zainteresować biegami i kultywować kulturę szkoleniową w innych krajach - przyznała Norweżka.

 

- Raczej widzę, że możemy spotykać się z ludźmi i pokazywać, jak trenujemy. Wraz z innymi zawodniczkami już to robimy. Jesteśmy bardzo otwarte i szczere co do tego, jak podchodzimy do narciarstwa. Zapraszamy ludzi na spotkania. Miło jest znaleźć rzeczy, które mogą w pewnym stopniu pomóc innym narodom, dla mnie jest to bardzo ważne - dodała Johaug.

Jarek Bałabuch
źródło: nettavisen.no

Komentarze - 5

ciekawski

Opublikowano: 2019-06-12 20:43:23

Jestem ciekawy, czy Teresa uchyliła by rąbka tajemnicy w zakresie wspomagania farmakologicznego zawodników norweskich? Jeżeli by to zrobiła to poziom zapewne by się wyrównał.

jasne

Opublikowano: 2019-06-13 08:26:28

w Norwegii 5 milionów ludzi biega na nartach - widzisz związek ciekawski?

ciekawski do jasne

Opublikowano: 2019-06-14 22:12:44

Jeżeli ich biega aż 5 milionów to dlaczego większość kadrowiczów z Norwegii to astmatycy - widzisz związek jasne?

ej ciekawski to jasne...

Opublikowano: 2019-06-15 15:38:14

wymień po kolei astmatyków z kadry norweskiej i po kolei z kadry polskiej. Zrób proporcje do liczebności kadr. Procentowy wynik będzie oznaczał w którym kraju jest więcej oficjalnych astmatyków. Upppssss...oficjalnych, tzn tych co głośno sami lub związek o tym poinformował. Z tym może być problem, bo nasz związek to za bardzo nie informuje. Ale...postaraj się, może znajdziesz dane. Powodzenia!

Niewiarygodne ale prawdziwe

Opublikowano: 2019-06-18 06:05:38

Przecież nie od dzisiaj wiadomo że czołówka światowej klasy zawodników biega na środkach niedozwolonych, prasa donosi o około 150 rodzajach nie wykrywalnych substancji /doping różnego kalibru/jednak to jest ich życie i ich wybór, kariera za wszelką cenę życie i zdrowie tu i teraz.......

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl