Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Therese Johaug wystartuje w mistrzostwach Norwegii na bieżni

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-07-26

Therese Johaug wystartuje w lekkoatletycznych Mistrzostwach Norwegii. Therese pobiegnie na 10 000 metrów, a nie wykluczone że także na połowę krótszym dystansie. Zresztą nie tylko ona, z znanych norweskich biegaczy narciarskich na mistrzostwach wystartują także Astrid Jacobsen na 5000 metrów oraz Didrik Toenseth na 10 000 metrów.

 

Johaug chce pobiec także na dystansie 5000 metrów, jednak decyzja w tej sprawie należy do norweskiej federacji lekkoatletycznej, w odróżnieniu od biegu na 10 000 metrów na połowę krótszym dystansie obowiązują minima startowe.

 

Pal Gunnar Mikkelsplass, trener Norweżki powiedział : " Właśnie zakończyliśmy kolejny etap przygotowania do sezonu w USA, Therese jest w doskonałej formie i chce się sprawdzić na bieżni. Traktujemy to jako część treningów ".

 

Teraz pozostaje nam tylko czekać na polskich zawodników biegów narciarskich, którzy podejmą rękawicę i zmierzą się z lekkoatletami na bieżni.

 

kace

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl