Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ruka będzie gotowa na Puchar Świata - przygotowania idą pełną parą

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-11-09

Przygotowania tras biegowych w fińskiej miejscowości Ruka, w której 29 listopada odbędzie się inauguracja Pucharu Świata, przebiegają w doskonałych warunkach pogodowych. Pierwszy śnieg pojawił się tam już w październiku, a teraz grubość pokrywy śnieżnej waha się między 5–20 cm w zależności od lokalizacji.

 

Ukończono już 4,5 kilometra trasy biegowej, która jest w pełni przygotowana do zawodów. Na terenie stadionu zalega również śnieg, a reszta całego 5-kilometrowego toru zostanie ukończona w przyszłym tygodniu.

 

- Mamy doskonałe warunki, jeśli chodzi o śnieg, a także wyprzedzamy nasz harmonogram przygotowania miejsc do zawodów. To wspaniałe, że możemy zaoferować drużynom możliwość trenowania tutaj już na tygodnie przed rozpoczęciem Pucharu Świata. Wszystkie przygotowania przebiegają pomyślnie i oczekujemy, że tegoroczne zawody będą bardzo ekscytujące - powiedział Seppo Linjakumpu, sekretarz generalny zawodów w Ruce.

 

Zawody w Ruce odbędą się w dniach 29 listopada – 1 grudnia. W sumie odbędzie się 11 zawodów Pucharu Świata - w skokach narciarskich, kombinacji norweskiej i narciarstwie biegowym. Spodziewanych jest uczestników z ponad 30 krajów, 400 sportowców oraz 20 000 widzów.

 

Jarek Bałabuch
źródło: FIS

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl