PŚ: Izabela Marcisz oraz Dominik Bury z punktami Pucharu Świata

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-12-01

Ostatniego dnia zawodów w ramach Pucharu Świata zwyciężyła ponownie Noweżka Therese Johaug. Najlepszą Polką była Izabela Marcisz sklasyfikowana na 29. miejscu w dzisiejszym biegu, a w klasyfikacji generalniej jest sklasyfikowana na 39. pozycji.  Wśród mężczyzn bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Bury, który zajął 37 miejsce, a dzisiejszego dnia uzyskał 19. czas.

Zwycięstwo odniosła Therese Johaug z bardzo dużą bo aż ponad minutową przewagą. Na drugim miejscu w dzisiejszym biegu pościgowym zameldowała się Heidi Weng, a trzecia była Astrid Jacobsen, więc jak to często bywa...Podium dla Norweżek.

Najlepiej z Polek wypadła Izabela Marcisz, która zajęła 29. miejsce i tym samym zdobyła pierwsze punkty Pucharu Świata, a w klasyfikacji generalnej była na miejscu 39. Na miejscu 69. przekroczyła linię mety Weronika Kaleta.

WYNIKI NETTO

Wśród mężczyzn bardzo dobrze zaprezentował się Dominik Bury, który awansował aż o 28. pozyji i zajął 37 miejsce. Cieszy tym bardziej fakt, że gdyby odlliczyć straty czasowe Dominik Bury miał 19 rezultat i 12 pkt PŚ . Jego starszy brat Kamil zakończył rywalizację na 64. miejscu. Maciej Staręga zajął 76.miejsce.

Zwyciężył Johannes Klaebo, na miejscu drugim miejscu przybiegł Emil Iversen a trzecie miejsce zajął Livo Niskanen.