Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Stina Nilsson zrezygnowała z dalszego udziału w Tour de Ski

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-12-28

Jedna z faworytek tegorocznego Tour de Ski Stina Nilsson postanowiła z powodu kontuzji zrezygnować z dalszej rywalizacji w rozpoczętym dzisiaj cyklu. 26-latka odczuwa skutki urazu żeber i jak sama przyznała, trudno jej rywalizować z powodu bólu.

 

Szwedka w biegu na 10 km stylem dowolnym zajęła dopiero 24. miejsce ze stratą ponad minuty do Therese Johaug. - Stina była leczona, ale ból powrócił. Na tym poziomie konkurencji, jeśli nie jesteś zdrowa w 100%, rywalizacja nie ma sensu - powiedział trener biegaczki, Magnus Ingesson.

 

Nilsson nie jest jedyną zawodniczką, która zakończyła swój udział w Tour de Ski. Z dalszej rywalizacji odpadły także Słowaczka Alena Prochazkova, Włoszka Francesca Franchi oraz Monika Skinder, które nie zostały sklasyfikowane w dzisiejszym biegu. Wśród mężczyzn z powodu choroby zrezygnował Francuz Lucas Chanavat, który w biegu na 15 km stylem dowolnym zajął przedostatnie, 85. miejsce. 

 

Jarek Bałabuch
źródło: fis-ski.com / ski-nordique.net

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl