Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejni biegacze wycofują się z Tour de Ski

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2019-12-30

Po dwóch dniach rywalizacji w szwajcarskim Lenzerheide, biegacze i biegaczki mają dzisiaj dzień przerwy, aby mieć czas na przenosiny do włoskiej miejscowości Toblach, gdzie rozegrane zostaną kolejne etapy Tour de Ski. W porównaniu z ostatnim biegiem, w kolejnym na starcie zabraknie kilku zawodników, którzy postanowili zrezygnować z dalszego udziału w cyklu.

 

Z powodu choroby start we Włoszech odpuścił Norweg Emil Iversen, który rozpoczął cykl od 4. miejsca, a po zawodach sprinterskich zajmował 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na trasie zabraknie także jego rodaczki Maiken Caspersen Falli, która zdecydowała się odpuścić starty, aby lepiej przygotować się do dalszej części sezonu.

 

Taką samą decyzję jak pięciokrotna mistrzyni świata podjął Francuz Richard Jouve. Specjalizujący się w sprintach biegacz wczoraj zajął 3. miejsce, a w klasyfikacji generalnej był 21. W Toblach zabraknie także Szwajcara Joviana Hedigera oraz Brytyjczyka Jamesa Clugneta. Pod znakiem zapytania stoi również występ Szweda Calle%27a Halfvarssona, który odczuwa skutki urazu ramienia.

 

Zgodnie z informacjami podanymi przy ogłoszeniu kadry przez Polski Związek Narciarski, zawody w Lenzerheide były ostatnimi w cyklu Tour de Ski, w których wystąpił Maciej Staręga.

 

Jarek Bałabuch
źródło: ski-nordique.net / pzn.pl

Komentarze - 1

BART

Opublikowano: 2019-12-30 19:53:58

Na razie na liście startowej jest Maciej Staręga ale pewnie będzie DNS.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl