Tour de Ski: Kolejni biegacze wycofują się z cyklu

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-02

Francuz Jules Chappaz oraz Amerykanka Sophie Caldwell to najbardziej znani biegacze, którzy postanowili wycofać się z Tour de Ski przed trzema ostatnimi zawodami we włoskim Val di Fiemme. W porównaniu z klasyfikacją generalną, na listach startowych przed piątkową rywalizacją brakuje 8 zawodników oraz 4 zawodniczek.

Chappaz zajmował 46. miejsce w klasyfikacji generalnej, głównie dzięki dobremu występowi w biegu na 15 km stylem dowolnym, w którym zajął 13. pozycję. 21-latek zrezygnował z rywalizacji, aby odpocząć przed dalszą częścią sezonu, podobnie jak Amerykanka. Caldwell sklasyfikowana była na jeszcze lepszym 29. miejscu, a najlepiej spisała się w sprincie, gdzie zajęła 9. lokatę.

Z Tour de Ski wycofały się już wszystkie polskie biegaczki - Izabela Marcisz i Weronika Kaleta (po 3 etapie w Toblach) oraz Monika Skinder, która nie ukończyła pierwszych zawodów. Po rywalizacji w szwajcarskim Lenzerheide z udziału w cyklu zrezygnował Maciej Staręga.