Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rewelacja Tour de Ski wycofała się z cyklu!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-03

Kilka godzin przed rozpoczęciem piątych zawodów kolejny biegacz postanowił wycofać się z Tour de Ski! Z powodów zdrowotnych ze startu zrezygnował Martin Løwstrøm Nyenget. Norweg był rewelacją edycji i niespodziewanie zajmował wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu.

 

27-latek dotychczas nie należał do światowej czołówki biegów narciarskich. Najwyższą pozycję w klasyfikacji Pucharu Świata zajął w sezonie 2016/17, kiedy zajął 42. pozycję. Wysoka pozycja Nyengeta w cyklu, a szczególnie w jego pierwszych zawodach, w których zajął 5. miejsce, była w związku z tym bardzo zaskakująca. Jeszcze lepiej zaprezentował się w biegu pościgowym na dystansie 10 km stylem klasycznym, w którym osiągnął najlepszy czas.

 

Nyenget w czwartek podczas treningu na stokach w Val di Fiemme poczuł mocny pól pleców. Biegacz natychmiast otrzymał pomoc fizjoterapeuty, jednak mimo pracy sztabu medycznego, nie jest w stanie wystartować w dzisiejszym biegu. - Szkoda, że ​​tak to się kończy, ale zdrowie musi być najważniejsze - przyznał rozczarowany Nyenget.

 

Jarek Bałabuch
źródło: nettavisen.no; foto: langrenn.com

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl