Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Tour de Ski: Niemiecka biegaczka została zabrana karetką po dzisiejszym biegu

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-03

Niemka Victoria Carl zajęła 23. miejsce w dzisiejszym biegu masowym na 10 km techniką klasyczną. Zaraz po jego zakończeniu opuściła teren zawodów karetką pogotowia i nie wiadomo, czy wystartuje w jutrzejszych zawodach sprinterskich, przedostatnich w cyklu Tour de Ski.

 

24-latka upadła podczas dzisiejszego biegu i doznała urazu łokcia. - Victoria upadła podczas pierwszego okrążenia i uderzyła się w łokieć. Udało jej się ukończyć wyścig, ale czuła ogromny ból, gdy dotarła do mety, więc musieliśmy wysłać ją do szpitala na badania - wytłumaczyła fizjoterapeutka niemieckej ekipy Ellen Lämerhirt.

 

Carl może być kolejną biegaczką, której nie uda się dokończyć rywalizacji w Tour de Ski. Dzisiaj przed zawodami z powodu choroby wycofała się następna zawodniczka, Szwedka Moa Lundgren, która zajmowała 19. miejsce w klasyfikacji generalnej.

 

Jarek Bałabuch
źródło: aftonbladet.se

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl