Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kontuzja Stiny Nilsson poważniejsza niż myślano

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-07

Czołowa szwedka biegaczka Stina Nilsson z powodu silnego bólu nie była w stanie rywalizować w Tour de Ski i wycofała się już po pierwszych zawodach w szwajcarskim Lenzerheide. Okazało się, że jej kontuzja jest poważniejsza, niż początkowo sądzono, bowiem jak donosi "Sportbladet", 26-latka ma pęknięte żebro.

 

Szwedzki magazyn sportowy przed paroma dniami poinformował, że Nilsson przeszła badanie rentgenowskie, które wykazało, że uraz jest poważny i wykluczy biegaczkę z treningów na 1-2 miesiące. W poniedziałek Szwedzki Związek Narciarski oficjalnie ogłosił, że Nilsson będzie pauzować przez 6 tygodni. - Ta kontuzja jest konsekwencją bardzo ciężkiego treningu latem i jesienią - powiedziała biegaczka.

 

Mistrzyni olimpijska w sprincie stylem klasyczym na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu 2018 miała już problemy z żebrami w przeszłości. Urazu żeber doznała podczas upadku w czasie biegu zeszłego lata i wtedy również doszło do pęknięcia. Bardzo prawdopodobne, że aby w pełni wyleczyć uraz, Szwedki może już zabraknąć w Pucharze Świata do końca sezonu.

 

Jarek Bałabuch
źródło: aftonbladet.se / skidor.com

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl