Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Klaebo nie wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Dreźnie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-09

W dniach 11-12 stycznia w Dreźnie odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata. W Niemczech odbędą się zawody sprinterskie, w których jednym z głównych faworytów byłby z pewnością Johannes Hoesflot Klaebo. Norweg nie wystąpi jednak u naszych zachodnich sąsiadów, mimo że początkowo znalazł się na liście powołanych na zawody, ogłoszonej przez krajową federację.

 

23-latek po tym, jak w ostatnich zawodach Tour de Ski zajął odległe miejsce i ostatecznie uplasował się na 3. pozycji w cyklu, stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na rzecz Rosjanina Alexandra Bolshunova. Bieg sprinterski byłby idealną okazją, aby odrobić część z 75 punktowej straty, zwłaszcza że jego rywal w zawodach nie wystartuje. Norwega także zabraknie jednak na starcie z powodu przeziębienia.

 

- Przykro mi, że nie pojechałem do Drezna. Nie mogłem się doczekać rywalizacji w sprincie Pucharu Świata. Przeziębiłem się, więc mogę oglądać zawody tylko w telewizji w moim Trondheim. Obiecuję, że wrócę silniejszy - poinformował biegacz. Miejsce Klaebo w kadrze Norwegii zajął Harald Astrup Arnesen.

 

Jarek Bałabuch
źródło: fondoitalia.it

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl