Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Charlotte Kalla zakończy karierę po zakończeniu sezonu?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-14

Trzykrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich Charlotte Kalla jak co roku typowana była do zajęcia czołowych miejsc w najważniejszych zawodach obecnego sezonu. Szwedka w zakończonym niedawno Tour de Ski spisała się zdecydowanie poniżej oczekiwań, dlatego media zaczęły zastanawiać się, czy biegaczka będzie kontynuować karierę kolejnej zimy.

 

Kalla od początku sezonu jest daleka od optymalnej formy, a rywalizację w Tour de Ski zakończyła dopiero na 12. miejscu ze stratą ponad sześciu minut do Therese Johaug. 32-latka była bardzo rozczarowana po zakończeniu rywalizacji w cyklu. - Miałam nadzieję, że będę w stanie walczyć o wyższe miejsca, więc trudno jest wskazać powód, dla którego tak się nie stało - powiedziała w rozmowie z SVT Sport.

 

Szwedka nie podjęła jeszcze decyzji, czy wystartuje w przyszłym sezonie, ale jeżeli tak, zamierza zmienić swój program treningowy. - Jeśli zdecyduję się kontynuować karierę przez kolejny rok, gwarantuję, że dokonamy korekt w treningu, ale w tej chwili nie można dokonać szybkiej poprawy. Cały czas myślimy z trenerem co można zrobić inaczej - dodała Kalla.

 

Biegaczka nie zamierza rezygnować z walki o czołowe miejsca w trwającym obecnie sezonie. - W tej chwili została ponad połowa sezonu, więc zamierzam zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wyniki były jak najlepsze. Potem muszę pomyśleć o tym, co zamierzam zrobić w przyszłości - przyznała 32-latka.

 

Jarek Bałabuch
źródło: svt.se

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl