Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Świat biegów narciarskich zaniepokojony możliwością wykluczenia Rosjan

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-20

W poprzednim tygodniu Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) oficjalnie skierowała sprawę wykluczenia Rosji z największych zawodów sportowych do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS). Powodem było sfałszowanie przez Rosjan danych antydopingowych. Braku rosyjskich zawodników w czołowych imprezach nie wyobrażają sobie czołowi biegacze.

 

W obecnym sezonie Pucharu Świata tylko Rosjanie i Fin Iivo Niskanen są w stanie rywalizować o zwycięstwa w rywalizacji mężczyzn. Po usunięciu lidera cyklu Alexandra Bolshunova i Sergeya Ustiugova, Norwegowie zajmowali sześć z siedmiu pierwszych miejsc.

 

- Oczywiście należy dać możliwość startu najlepszym zawodnikom, zwłaszcza że Rosja jest dużym krajem i stanowi ważny rynkek dla tego sportu. Dlatego chcę, aby mieli możliwość wystawiania swoich sportowców - przyznał Niskanen, czwarty zawodnik obecnego sezonu.

 

Podobnego zdania jest czołowy szwedzki biegacz, Calle Halfvarsson. - Muszą zostać. Rosja to duży kraj, więc dobrze, żeby startowali. Jeśli stracimy ich biegaczy, ten sport stanie się bardzo nieciekawy i zdominowany przez Norwegię - dodał 30-latek.

 

Także były czołowy biegacz, a obecnie ekpert telewizyjny Petter Northug jest zdania, żeby nie wykluczać Rosjan z biegów. - Byłoby źle, gdyby zniknęli z tras, musimy mieć w stawce najlepszych rosyjskich biegaczy. W przeciwnym razie norweska dominacja będzie jeszcze większa. Ta dominacja już teraz stała się prawie zbyt duża - powiedział utytułowany Norweg.

 

Jarek Bałabuch
źródło: svt.se

Komentarze - 4

zawodnik

Opublikowano: 2020-01-21 21:16:19

Moje zdanie jest takie - wszyscy którzy zostali przyłapani na dopingu powinni dostać dożywotnią dyskwalifikację !!!!

:)

Opublikowano: 2020-01-22 11:23:28

ale wiesz, że to się wtedy tyczy również Kowalczyk? :) A tak przy okazji, z rok temu czytałem, że SMS Szczyrk zaprosił na jakąś oficjalną imprezę Kornelię Marek, jako przykład dla swoich uczniów. To dopiero wstyd i obciach.

zawodnik

Opublikowano: 2020-01-23 09:55:36

Prawo nie dziala wstecz, wiec taki przepis moglby rozwiazac problem dopingu, napewno nie do konca. A z K. M. to chyba troche lipa wyszla na imprezie , choć ludzka rzecza jest błądzić ;)

JK

Opublikowano: 2020-01-22 13:50:23

Justyna Kowalczyk "nie lubi tego"

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl