Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Austriacki biegacz Dominik Baldauf skazany za stosowanie dopingu

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-16

Austriak Dominik Baldauf został we wtorek skazany na pięć miesięcy więzienia za stosowanie dopingu. 27-latek, który został zatrzymany przez policję podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Seefeld, zapowiedział już złożenie apelacji.

 

Baldauf przyznał się do stosowania hormonów dopingowych i hormonów wzrostu w celu poprawy swoich wyników, ale jego obrońcy zakwestionowali twierdzenie prokuratury, że doping miał na celu motyw finansowy, a zatem biegacz był winny oszustwa.

 

To kolejny wyrok skazujący w sprawie dopingu w biegach, bowiem w październiku kolega z sztafety Baldaufa, Max Hauke, został skazany na pięć miesięcy więzienia w zawieszeniu. Hauke ​​został aresztowany w trakcie nielegalnego przetaczania krwi.

 

Kluczową rolę w procederze dopingowym miał odgrywać niemiecki lekarz dr Mark Schmidt, któremu postawiono już zarzuty. Dochodzenie ujawniło 21 sportowców, którym miał pomagać w stosowaniu dopingu. Jak dotąd ujawniono nazwiska piętnastu z nich, m. in. biegaczy Alexeya Poltoranina, Karela Tammjärva i Andreasa Veerpalu.

 

Jarek Bałabuch
źródło: nettavisen.no; foto: alchetron.com

Komentarze - 1

Bojaźliwy

Opublikowano: 2020-01-18 00:36:26

Oj!, oj! boję się o naszych biegaczy, zwłaszcza biegaczki, żeby ich czasem nie złapano na stosowaniu dopingu. Ale może jestem zbyt bojaźliwy?

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl