Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Rosyjscy biegacze nie wystartują w marcowych zawodach w USA i w Kanadzie?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-01-24

W marcu rywalizacja w ramach Pucharu Świata biegaczy przeniesi się do Ameryki Północnej, gdzie odbędą się zawody w kanadyjskim Quebecu (14 i 15 marca), w Minneapolis w USA (17 marca) oraz ponownie w Kanadzie - w Canmore (20-22 marca). Jak poinformował na swoim Instagramie Sergey Ustiugov, Rosjanina może zabraknąć na tych zawodach.

 

Powodem absencji 27-latka może być brak wizy, umożliwiającej wjazd do wyżej wymienionych krajów. Ustiugov poinformował, że jak dotąd nie posiada wymaganego dokumentu, a brak wizy w zeszłym sezonie z zawodach w USA i w Kanadzie wyeliminował innego Rosjanina, Gleba Retivykha.

 

Do słów biegacza postanowiła odnieść się szefowa Rosyjskiej Federacji Narciarskiej, Elena Vyalbe. - Nie będzie problemów z wizami, wszyscy biegacze otrzymają potrzebne dokumenty - uspokaja siedmiokrotna medalistka olimpijska.

 

Ustiugov obecnie zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i traci do lidera, swojego rodaka Alexandera Bolshunova 436 punktów. W pierwszej dwudziestce znajduje się jeszcze czterech Rosjan - Andrey Melnichenko (9), Artem Maltsev (12), Andrey Larkov (14) oraz Denis Spitsov (16).

 

Jarek Bałabuch
źródło: sport-express.ru

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl