Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sondre Turvoll Fossli będzie zmuszony zakończyć karierę przez problemy z sercem?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-07

Norweski biegacz narciarski Sondre Turvoll Fossli przeszedł zabieg ablacji, który jest jak dotąd najskuteczniejszym sposobem leczenia zaburzeń pracy serca. Operacja była konieczna, bowiem 26-latek w sierpniu ubiegłego roku doznał zatrzymania akcji serca podczas prowadzenia samochodu. Kontynuowanie przez Norwega sportowej kariery stoi pod dużym znakiem zapytania.

 

- Po prostu nie znam odpowiedzi. Gdybym ją znał, udzieliłbym jej - przyznał Fossli na pytanie o kontynuowanie kariery. - To zabieg, który nie zmienił bardzo sytuacji. Ale powinien pomóc w zapobieganiu zatrzymaniu akcji serca w późniejszym życiu. Teraz już jestem spokojny. Kolejne badania będę miał w marcu, kiedy znów trafię do szpitala narodowego - dodał Norweg.

 

26-latek ma na swoim koncie jedno zwycięstwo w Pucharze Świata. Fossli triumfował w pierwszym zawodach sezonu 2015/16, w biegu sprinterskim stylem klasycznym w fińskim Kuusamo. W sumie czterokrotnie zajmował miejsca na podium, zawsze w zawodach sprinterskich. Najwyższą pozycję w klasyfikacji generalnej zajął na koniec sezonu 2014/15, kiedy zajął 27. pozycję.

 

Jarek Bałabuch
źródło: aftonbladet.se

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl