Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Bolshunov nie odda już prowadzenia w klasyfikacji generalnej? Klaebo opuści zawody w Falun

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-04

W dniach 8-9 lutego w szwedzkim Falun odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które miały być kolejną szansą dla Johannesa Hoesflota Klaebo na zmniejszenie straty punktowej do lidera klasyfikacji generalnej Rosjanina Alexandra Bolshunova. Norweg odpuści jednak start w rywalizacji z powodu złamania palca u lewej dłoni. Do rywalizacji w PŚ powraca za to Frida Karlsson.

 

- Niestety Johannes złamał palec i jest zmuszony opuścić zawody Pucharu Świata w Falun. Mamy nadzieję i wierzymy, że uda mu się wykurować i weźmie udział w FIS Ski Tour - poinformował lekarz norweskiego zespołu Ostein Andersen, mając nadzieję na powrót biegacza na sześcioetapowy tour, który w dniach 15–23 lutego odbędzie się w Szwecji i Norwegii.

 

Szansę na znaczne zwiększenie swojej przewagi nad wiceliderem nie zmarnuje na pewno Bolshunov, który obecnie ma w swoim dorobku 235 punktów więcej. Klaebo może dodatkowo stracić prowadzenie w klasyfikacji sprinterów, bowiem ma tylko 46 punktów przewagi nad Lucasem Chanavatem. Francuzowi wystarczy miejsce w pierwszej trójce, aby wskoczyć na czoło rankingu.

 

W kadrze Szwecji na zawody w Falun znalazła się za to Frida Karlsson, która po raz ostatni w zawodach Pucharu Świata wystąpiła 1 grudnia w fińskiej miejscowości Ruka, gdzie w biegu pościgowym na 10 km stylem dowolnym zajęła 8. miejsce. 20-latka niedługo później została zawieszona w startach z powodu anoreksji. Pod koniec stycznia o możliwości powrtotu do biegaczki do kadry mówił trener Stefan Thomson, a teraz stanie się to faktem.

 

Jarek Bałabuch
źródło: sports.ru / expressen.se

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl