Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kolejne zawieszenie w świecie biegów narciarskich za stosowanie dopingu

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-10

Rosyjska biegaczka narciarska Alexandra Koleno została zdyskwalifikowana za naruszenie przepisów antydopingowych - poinformował serwis prasowy Rosyjskiej Agencji Antydopingowej (RUSADA). Dwuletnie zawieszenie liczy się od 17 sierpnia 2018 roku.

 

Biegaczka została ukarana za naruszenie paragrafu 2.1 rosyjskich przepisów antydopingowych ("Obecność zabronionej substancji lub jej metabolitów w próbce pobranej z ciała sportowca"). To kolejne w tym roku zawieszenie biegacza za stosowanie dopingu. W styczniu Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała o ukaraniu Alexeya Poltoranina, Karela Tammjärva i Andreasa Veerpalu czteroletnią dyskwalifikacją.

 

Koleno jest postacią anonimową na międzynarodowej arenie. 19-latka zaledwie raz brała udział w zawodach organizowanych przez FIS. W dniach 24-26 listopada rywalizowała w Kirowsku, a jej najlepszym wynikiem było 21. miejsce w biegu sprinterskim stylem klasycznym. Dzień później zajęła 22. miejsce w biegu na 5 km stylem dowolnym i był to ostatni oficjalny występ młodej Rosjanki.

 

Jarek Bałabuch
źródło: sport-express.ru

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl