Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Udany powrót Fridy Karlsson do startów w Pucharze Świata

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-11

Jedna z najbardziej utalentowanych biegaczek na świecie Frida Karlsson w ubiegły weekend powróciła po trzech miesiącach przerwy do startów w Pucharze Świata. 20-latka w niedzielnym biegu masowym w Falun na 10 km stylem dowolnym zajęła 9. miejsce. Szwedki nie zabraknie także w kolejnych zawodach w Östersund, które zainaugurują cykl FIS Ski Tour.

 

Młoda biegaczka na początku grudnia została zawieszona w startach z powodu niedożywienia. Dzięki szybkiej reakcji Szwedzkiej Federacji Narciarskiej stan zdrowia 20-latki stopniowo ulegał poprawie i ostatnio coraz głośniej mówiło się o jej powrocie do startów. Ten nastąpił w ubiegły weekend, a trenerzy robili wszystko, aby ściągnąć ze swojej zawodniczki niepotrzebną presję.

 

Karlsson nie wystąpiła w rzucającym się w oczy białym stroju, w którym rywalizowały pozostałe szwedzkie biegaczki, a założyła niebieski kombinezon, co według Związku miało pomóc zawodniczce. - Skoro uważają, że miało mi to pomóc, niech tak będzie. Ludzie jednak prawdopodobnie wiedzieli, że to ja, nawet jeśli wystąpiłam w niebieskim stroju zamiast białego - przyznała 20-latka, która przyznała przed biegiem, że kolorem niebieskim będzie reprezentowała swój klub Sollefteå Skidor IF.

 

Mimo bardzo dobrego występu biegaczki w Falun, trenerzy szwedzkiej kadry uważają, że nie jest ona jeszcze gotowa na powrót do regularnych startów w Pucharze Świata, dlatego w rozpoczynającym się w najbliższy weekend cyklu FIS Ski Tour nie weźmie udziału we wszystkich etapach. - Start we wszystkich zawodach byłby nadmiernym obciążeniem. Dlatego wystartuje tylko w dwóch pierwszych etapach - powiedział lekarz szwedzkiej kadry Magnus Oscarsson.

 

W najbliższych zawodach w Östersund nie zabraknie czołowych szwedzkich zawodników Ebbą Andersson, Charlotte Kallą i Calle Halfvarssonem na czele. Swoją kadrę ogłosiła już także reprezentacja Norwegii. Po przerwie spowodowanej kontuzją dłoni do startów powraca wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Johannes Hoesflot Klaebo.

 

Jarek Bałabuch
źródło: expressen.se / nettavisen.no

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl