Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Stina Nilsson nie wystartuje już w tym sezonie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-17

Szwedka Stina Nilsson ogłosiła tuż przed rozpoczęciem cyklu FIS Ski Tour, że nie wystartuje już w tym sezonie. Szwedka, która po raz ostatni wystartowała 28 grudnia w zawodach Tour de Ski w szwajcarskim Lenzerheide, przechodzi rehabilitację po urazie pęknięcia żeber, którego doznała podczas przedsezonowych przygotowań.

 

- Moja rehabilitacja przebiega dobrze, ale muszę przekazać smutną wiadomość, że w tym roku nie będę już rywalizować w Pucharze Świata - poinformowała 26-latka w rozmowie ze szwecką telewizją SVT, która dodała, że chce wyleczyć uraz do końca, aby nie odnowił jej się w przyszłym sezonie. - Czuję, że nie ma się czym stresować. Nie używam jeszcze kijów na treningach i nie chcę ryzykować komplikacji podczas następnego sezonu - dodała Szwedka.

 

Mimo startów z urazem, mistrzyni olimpijskiej z Pjongczangu udało się nawet zająć drugie miejsce podczas zawodów sprinterskich w Planicy. Po zajęciu dopiero 24. miejsca w Lenzerheide postanowiła odpuścić dalsze starty, póki nie wyleczy całkowicie urazu, który dokuczał jej przez kilka miesięcy.

 

Jarek Bałabuch
źródło: aftonbladet.se

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl