Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Natalya Nepryaeva i Calle Halfvarsson zrezygnowali z dalszego udziału w FIS Ski Tour

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-17

Poniedziałek jest dniem przerwy w narciarskim FIS Ski Tourze. Jak donoszą zagraniczne media, sześcioetapowego cyklu nie dokończą Rosjanka Natalya Nepryaeva oraz Szwed Calle Halfvarsson. Oboje postanowili wycofać się z rywalizacji z powodu przeziębienia.

 

Pierwszy zrezygnował 30-latek, który nie wystartował już we wczorajszym biegu pościgowym na 15 km stylem klasycznym. Dzień wcześniej, w wyścigu techniką dowolną, zajął dopiero 45. miejsce ze stratą 1 minuty i 52 sekund do zwycięzcy, Norwega Sjura Roethe.

 

W poniedziałek o wycofaniu Nepryaevej poinformowała szefowa Rosyjskiej Federacji Narciarskiej Rosji, Elena Vyalbe. Rosjanka w sobotę zajęła 10. miejsce, natomiast dzień później uplasowała się na 12. pozycji. Obecnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, ale zaledwie 46 punktów traci do niej Norweżka Heidi Weng.

 

Jarek Bałabuch
źródło: sports.ru

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl