Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Engadin Ski Marathon odwołany z powodu koronawirusa

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-02-28

Panujący na całym świecie koronawirus zaczyna odciskać swoje piętno także na biegach narciarskich. Zaplanowana w dniach 29 lutego do 8 marca impreza pod nazwą Engadin Ski Marathon, obejmująca pięć różnych tras narciarskich, została odwołana.

 

Organizowany od 1969 roku w południowo-wschodniej Szwajcarii Engadin Ski Marathon jest drugą co do wielkości imprezą narciarstwa biegowego na świecie. W obecnej edycji, biorąc pod uwagę wszystkie pięć wyścigów, miało wystartować około 17 000 biegaczy z całego świata.

 

- Bardzo nam przykro, że musieliśmy odwołać tydzień Engadin Ski Marathon, ale zdrowie naszych uczestników, naszych wolontariuszy i całej populacji jest najważniejsze - wyjaśnił Menduri Kasper, prezes Engadin Skimarathon.

 

Zakaz organizacji publicznych wydarzeń został wprowadzony przez lokalny rząd Szwajcarii po wykryciu dwóch pierwszych przypadków zarażenia koronawirusem w tym kraju. Od 1969 roku to dopiero druga odwołana edycja tej imprezy.

 

Jarek Bałabuch
źródło: nettavisen.no / langrenn.com

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl