Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Klaebo bliski zrównania się z Northugiem w ilości zwycięstw w zawodach Pucharu Świata

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-03-06

Johannes Hoesflot Klaebo już w niedzielnym biegu masowym na 50 km stylem klasycznym w Holmenkollen może zrównać się w liczbie zwycięstw w zawodach Pucharu Świata z legendarnym Petterem Northugiem. 23-latek ma na swoim koncie już 37 triumfów.

 

- Naprawdę o tym nie wiedziałem. Muszę o tym pamiętać i starać się jechać tak szybko, jak to możliwe w pozostałych zawodach Pucharach Świata i zobaczymy, czy mi się to uda - przyznał Norweg w rozmowie z VG.

 

Northug 38. zwycięstwo w Pucharze Świata odniósł w wieku 30 lat, a Klaebo może wyrównać wynik swojego idola już w wieku o 7 lat młodszym. Bardzo prawdopodobne jest zatem, że biegacz może pobić wynik dotychczasowego lidera tabeli wszechczasów Bjoerna Daehlie, który w latach 1989-1999 odniósł 46 zwycięstw.

 

- Nie mam pojęcia, kiedy to osiągnę, jeśli mam być całkowicie szczery. Nigdy o tym nie myślałem, ale mogę pozostać jeszcze długo na trasach narciarskich, więc przekonamy się, czy pewnego dnia pokonam tę liczbę - dodał Klaebo.

 

Jarek Bałabuch
źródło: vg.no

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl