Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Zawody w Holmenkollen bez udziału publiczności!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-03-06

W dniach 7-8 marca odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata. Biegacze i biegaczki tymrazem będą rywalizować w biegach masowych stylem klasycznym w Holmenkollen. Po raz pierwszy w tym sezonie, z powodu panującego w Norwegii koronawirusa, zawody odbędą się bez udziału publiczności.

 

- W związku z epidemiami koronawirusa w Norwegii, gmina Oslo, w ścisłej konsultacji i porozumieniu z krajowymi organami ds. Zdrowia, postanowiła odwołać publiczne wydarzenia związane z festiwalem narciarskim Holmenkollen - głosi komunikat prasowy.

 

- Dostęp do stadionu Oslo - Holmenkollen będzie całkowicie zamknięty, prosimy także publiczność, aby nie przychodziła, ani do lasu, ani na stok - powiedział w czwartek Svein Lyngroth, urzędnik ds. Zdrowia w Oslo. - Nie chcemy ryzykować, zezwalając na spotkanie biegaczy z prawie 50 000 osób. Nie jest realne, aby prosić wszystkich o skuteczną dezynfekcję. To trudna decyzja, ale zdrowie i rozwaga są priorytetami - dodał.

 

W sobotę na dystansie 30 km rywalizować będą kobiety, a dzień później na linii startowej staną mężczyźni, którzy wystąpią na dystansie o 20 km dłuższym. W Holmenkollen rywalizować w dniach 20-22 marca będą także biathloniści i bardzo prawdopodobne, że również odbędą się bez udziału kibiców.

 

Jarek Bałabuch
źródło: nettavisen.no / ski-nordique.net

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl