Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Therese Johaug zapewniła sobie końcowe zwycięstwo w Pucharze Świata

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-03-10

Mimo porażki na ostatnich metrach z Fridą Karlsson w biegu masowym na 30 km stylem klasycznym w Oslo, Therese Johaug zapewniła sobie zwycięstwo w Pucharze Świata w sezonie 2019/20. Dla Norweżki to już trzecia kryształowa kula dla najlepszej zawodniczki sezonu.

 

31-latka ma 811 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji Heidi Weng, a do rozegrania pozostało zaledwie pięć wyścigów. W związku z tym biegaczka może się już cieszyć z powtórzenia sukcesu z sezonów 2013/14 oraz 2015/16.

 

Johaug w tym sezonie odniosła aż 20 indywidualnych zwycięstw, w tym po raz pierwszy w swojej karierze, w zawodach sprinterskich w Are. Norweżka ma dużą szansę na osiągnięcia najlepszego punktowego wyniku w historii, bowiem do osiągnięcia 2689 punktów przez Marit Bjoergen w sezonie 2011/12, brakuje jej tylko 181 oczek.

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl