Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Koronawirus paraliżuje świat narciarstwa klasycznego

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-03-10

Stale rośnie liczba zarażonych oraz ofiar śmiertelnych z powodu koronawirusa. W Polsce odwołane zostały imprezy masowe, a część z nich odbędzie się bez udziału publiczności. Nie inaczej jest we Francji oraz najbardziej dotkniętymi epidemią Włochami, w których władze także wprowadziły stanowcze działania zapobiegające rozprzestrzenianie się wirusa.

 

W poniedziałek Francuska Federacja Narciarska poinformowała o odwołaniu zaplanowanych na 27–29 marca Mistrzostw Francji w biathlonie oraz biegach narciarskich. Wcześniej rząd francuski do 15 kwietnia ograniczył udział we wszystkich wydarzeniach sportowych w kraju do 1000 osób.

 

Także 9 marca o decyzji zabronienia wszystkich zawodów sportowych na każdym poziomie i w każdej grupie wiekowej poinformowały władze Włoch. Dodatkowo wszyscy sportowcy otrzymali zakaz wyjazdów poza granice kraju, co wiąże się dla nich z przedwczesnym zakończeniem sezonu.

 

Nie dotyczy to tylko sportowców będących w czołówce swoich dyscyplin. Szansę występu w zawodach sprinterskich w Kanadzie i USA otrzyma Federico Pellegrino. Do końca sezonu może występować także biathlonowa kadra A, w tym walcząca o zwycięstwo w Pucharze Świata Dorothea Wierer. Poza nielicznymi wyjątkami, wszyscy pozostali sportowcy zostali zmuszeni do zrobienia sobie przerwy od startów.

 

Jarek Bałabuch
źródło: sports.ru / ski-nordique.net

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl