Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Zawody w Minneapolis oraz w Canmore odwołane! (AKTUALIZACJA)

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2020-03-13

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz nowoogłoszone ograniczenia podróżne przez Stany Zjednoczone, zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które miały odbyć się 17 marca w Minneapolis (USA), zostały odwołane - informuje na swojej stronie internetowej Międzynarodowa Federacja Narciarska.

 

AKTUALIZACJA: Międzynarodowa Federacja Narciarska poinformowała, że odwołane zostały również zaplanowane na 20-22 marca zawody w kanadyjskim Canmore.

 

Tak jak zaplanowano wcześniej, zawody w kanadyjskim Quebecu, gdzie już znajdują się zespoły, które miały wystartować w sprinterskim tourze, odbędą się zgodnie z harmonogramem w dniach 14–15 marca. Decyzja co do finałowych zawodów w Canmore zostanie podjęta w późniejszym terminie.

 

Powołanie do polskiej kadry na zawody sprinterskie w Ameryce Północnej otrzymali Maciej Staręga i Kamil Bury. Do Kanady poleciał jednak tylko pierwszy z wymienionych, bowiem jak poinformował Polski Związek Narciarski na Twitterze, 24-letni biegacz został w domu z powodu problemów zdrowotnych.

 

 

 

Jarek Bałabuch
źródło: FIS / PZN

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl