Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: trasy biegów w Davos skrócone

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2011-12-06

davosW sobotę o godzinie 12:15 rozpoczną się zawody PŚ w szwajcarskim Davos. Ze względu na problemy ze śniegiem, organizatorom udało się przygotować jedynie pięciokilometrową pętlę. Dlatego też skrócono trasy. Dystans rywalizacji mężczyzn ustalono na 15km (skrócony z 30km), a kobiet na 10km (o 5km mniej). W niedzielę odbędzie się druga część zawodów, czyli sprinty.

W Davos zobaczymy m.in. Justynę Kowalczyk. Podopieczna Aleksandra Wierietielnego nie wzięła udziału w ostatnich zmaganiach PŚ, skupiając się na treningu. Start na zawodach w Duesseldorfie pominęła także Marit Bjoergen. Podobnie jak Justyna, Norweżka będzie uczestniczyła w najbliższej rywalizacji.

W klasyfikacji Pucharu Świata czołowe miejsce zajmuje Marit Bjoergen (446 pkt). Pomiędzy nią a szóstą Justyną Kowalczyk jest 245 punktów różnicy. /DK/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl