Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosyjskie gwiazdy biegów narciarskich piszą do Putina

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-11-01

Putin z psamiRosyjskie gwiazdy biegów narciarskich wystosowały list otwarty do prezydenta Rosji Władimira Putina w obronie aresztowanego mera Rybińska.

 
Jurij Łastoczkin, został aresztowany na dwa miesiące pod zarzutem wzięcia łapówki.
Mobilizację środowiska spowodowały dwie jakże ważne dla Rosjan imprezy rozgrywane zimą właśnie w Rybińsku. Mowimy o Pucharze Świata i Maratonie Demino wchodzącym w skład cyklu Worldloppet.

  Puchar Świata w Rybińsku jest jak dotąd najwyżej ocenianą imprezą tej rangi organizowaną w Rosji, co zgodnie podkreślają oficjele FIS. Wcześniej były problemy z organizacją zawodów, jednak Rybińsk spełnia wszystkie światowe standarty.
  Demino Ski Maraton jest pierwszą imprezą cyklu Worldloppet w Rosji, należy dodać, że Rosja od 30 lat starała się o imprezę tej rangi. Współorganizatoremi patronem  obydwu był Jurij Łastoczkin.

  Sygnotariusze listu zwracają się do prezydenta Rosji o uwolnienie Łastoczkina z aresztu, zaznaczając, że Mer Rybińska jest przewodniczącym komitetu organizacyjnego Maratonu Demino, oraz ,że w ostatnich wyborach zyskał ponad 80% głosów wyborców. Wyrażają obawę, że areszt i posądzenie o łapówkę- bez dowodów- może  negatywnie odbić się na wizerunku Rosji na świecie, co w świetle nadchodzących Igrzysk Olimpijskich w Soczi nie jest Rosji potrzebne.

  List do prezydenta Rosji podpisali min.:
Jorg Capol - dyrektor FIS
Angelo Corradini- sekretarz generalny Worldloppet
Jurij Kamińskij- trener kadry sprinterskiej Rosji (Nikita Kriukow)
Nikołaj Zimjatow- 4-krotny mistrz olimpijski
Anfisa Rezcowa - 3-krotna mistrzyni olimpijska, oraz wielu innych zasłużonych trenerów i zawodników ZSRR i Rosji.

info:Sport Express, foto:aimlesshorse.com

/KaCe/

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl