Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Norwescy biegacze narciarscy bogatsi o 8 mln złotych

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-11-23

norwegowieFirma Aker do 2016 roku będzie głównym sponsorem norweskiej reprezentacji biegaczy narciarskich. Podpisana w piątkowy wieczór umowa od sezonu 2014/2015 gwarantuje Norweskiemu Związkowi Narciarskiemu 16 milionów koron rocznie (ok. 8,2 miliona złotych).

Aker to spółka inwestująca głównie w rybołówstwo morskie i budownictwo. Od 2010 roku wspiera norweskich biegaczy. Dotychczasowa umowa wygasała po zakończeniu sezonu 2013/2014. Po tym jak z reprezentacji odeszła największa gwiazda - Petter Northug, pojawiły się obawy czy sponsor wciąż będzie chciał wspierać  drużynę.

Mimo odejścia Northuga czujemy jeszcze większą solidarność z reprezentacją niż w 2010 roku, kiedy rozpoczynaliśmy współpracę – rozwiał wątpliwości Atle Kigen, dyrektor ds komunikacji w Aker ASA.

Budżet norweskiej kadry w sezonie 2014/2015 będzie wynosił minimum 70 milionów koron (ok. 36 milionów złotych). Kwota będzie większa jeśli współpracę przedłuży Spar. Sporo zależy od tego, czy biegacze z reprezentacji nawiążą walkę z Petterem Northugiem, którego sponsorem jest największy konkurent Spara na rynku spożywczym - firma Coop.

Więcej o sporcie w Norwegii na NorweskiKiosk.blog.pl                 Źródło NRK

Grzegorz Białecki

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl