Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug: Moje największe marzenie? Pokonać Rosjan w Soczi!

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-09

Zwycięstwo Rosyjskiej sztafety w Lillehammer wyjątkowo podziałało na ambicję Pettera Northuga. Norweg przyznał, że na finiszowych metrach zabrakło mu moc i zapowiedział, że porażkę na norweskiej ziemi powetuje sobie w Soczi.

 

 – Jednym z moich największych marzeń jest pokonanie Rosjan na ich terenie. Za kilka lat kibice będą pamiętać tylko olimpijską sztafetę. Nikt nigdy nie wspomni biegu rozstawnego z Lillehammer – bagatelizował porażkę Northug.
 

Dwukrotny mistrz olimpijski w Vancouver na początku sezonu 2013/2014 jest cienie samego siebie. To efekt zatrucia wirusowego, które storpedowało przygotowania do sezonu. – Nie mam kopnięcia. Na finiszu nie mogłem wrzucić swoich dwóch najwyższych biegów – przyznał.
 

Norwescy kibice są jednak spokojni o to, że do igrzysk odzyska formę. Z każdym tygodniem jest coraz silniejszy. Sezon rozpoczął od 61. miejsca w Pucharze FIS na 15 km klasykiem. W miniony weekend, na tym samym dystansie zajął 9. miejsce w Pucharze Świata.
 

Więcej norweskim sporcie na NorweskiKiosk.blog.pl
 
Oslo, Grzegorz Białecki Źródło: NTB

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl