Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Paal Golberg i Marcus Hellner nie wystartują w Davos, Jauhojaervi zastąpi Nousiainena

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2013-12-13

W ten weekend rozegrane zostaną kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich, które zawitają do szwajcarskiego Davos. Niestety, w zmaganiach nie ujrzymy Paala Golberga oraz Marcusa Hellnera.

 

Triumfator biegu indywidualnego na 15 kilometrów techniką klasyczną z Lillehammer, Paal Golberg, praktycznie od niedzielnego biegu sztafetowego nie trenował na biegówkach. Wszystko z racji przeziębienia, które niestety nie ustępuje. W związku z tym 23 letniego Norwega nie ujrzymy podczas weekendowych zmagań Pucharu Świata w Davos.

W Davos także zabraknie mistrza olimpijskiego w biegu łączonym z Whistler Olympic Park 2010, a także mistrza świata w sprincie rozgrywanym stylem łyżwowym w Oslo w 2011 roku, czyli Marcusa Hellnera, który nie zamierza ryzykować swoim zdrowiem. Marcus na wszelkiego rodzaju przeziębienia jest szczególnie narażony, kiedy występuje suche i zimne powietrze. Szwed już w poniedziałek czuł, że może u niego wystąpić problem z drogami oddechowymi.

Warto dodać, że w obozie reprezentacji Finlandii także doszło do pewnej zmiany. Otóż mocno skoncentrowany na niedzielnym sprincie Ville Nousiainen, postanowił nie startować w sobotnim biegu na 30km łyżwą. Jego miejsce zajmie Sami Jauhojaervi, który pierwotnie miał startować w piątkowej, czyli dzisiejszej La Sgambedzie na 21 kilometrów techniką klasyczną.

 

W sobotę, podczas zmagań Pucharu Świata w Davos, odbędą się biegi indywidualne na 15 (panie) i 30 (panowie) kilometrów rozgrywane techniką łyżwową, zaś w niedziele będą miały miejsce sprinty, również odbywające się stylem łyżwowym.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl