Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Charlotte Kalla odpuszcza team sprint w Soczi

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-17

Mistrzyni olimpijska w biegu indywidualnym na 10 kilometrów techniką łyżwową z Whistler Olympic Park, czyli Charlotte Kalla, nie wystartuje w Soczi w team sprincie, który ma zostać rozegrany techniką klasyczną.


Doskonale wiemy, że Kalla w sezonie przygotowawczym poczyniła ogromny progres w bieganiu techniką klasyczną. Świadczą o tym niewątpliwie jej pozycje zajmowane w klasycznych biegach w tym sezonie. Cały proces nastąpił głównie z myślą o biegu łączonym na 15 kilometrów (7,5km C + 7,5km F). Dodatkowo nie zapominajmy o kluczowym biegu na 30km ze startu wspólnego techniką łyżwową, w którym Charlotte jest jedną z głównych kandydatek do medalu. Dlatego też Kalla chce skupić się na bardziej priorytetowych dla niej konkurencjach narciarstwa biegowego.

Jeśli chodzi o sprint drużynowy, to przypomnijmy, że podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Vancouver, na trasach Whistler Olympic Park, wraz z Anną Haag wywalczyła srebrny medal w tej konkurencji rozgrywanej wówczas stylem łyżwowym.

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl