PŚ w Szklarskiej Porębie: Jaśkowiec druga, pewny awans Kowalczyk i Staręgi

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-01-18

Za nami kwalifikacje do sprintu w stylu dowolnym w ramach Pucharu Świata w biegach narciarskich, który odbywa się w Szklarskiej Porębie. W rywalizacji kobiet świetnie spisała się Sylwia Jaśkowiec, która zajęła drugie miejsce. Awans uzyskały także Justyna Kowalczyk i Agnieszka Szymańczak. Wśród panów do ćwierćfinału zakwalifikował się tylko Maciej Staręga.

W kwalifikacjach kobiet najlepsza była Włoszka Greta Laurent. Jaśkowiec straciła do niej 0,16 sekundy i zajęła drugie miejsce, a trzecia była liderka Pucharu Świata w sprincie, Denise Herrmann. Czwartą pozycję zajęła najlepsza z Amerykanek, Sophie Caldwell, a tuż za nią znalazła się Laurien Van Der Graaff. Szóstą lokatę zgarnęła Vesna Fabjan, siódma była Hanna Kolb, a ósma Jessica Diggins. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Francuzka Marion Buillet oraz trzecia z Amerykanek, Kikkan Randall.

Justyna Kowalczyk straciła 4,98 sekundy do Laurent i zajęła 12. miejsce. Kolejną z Polek była Agnieszka Szymańczak, która zajęła 28. pozycję. Pozostałe Polki znalazły się poza finałową trzydziestką - Maciuszek była 36., Marcisz 38., Kubińska 44., Grzebisz 46., Mordarska 49., Łętocha 52., Galewicz 54., Romanowicz 56., a Kozielska zajęła ostatnie, 58. miejsce.

WYNIKI KWALIFIKACJI KOBIET

W kwalifikacjach mężczyzn zwyciężył lider sprinterskiego PŚ, Włoch Federico Pellegrino. Drugi był Amerykanin Andrew Newell, a trzeci Rosjanin Alexey Petukhov. Czwartą pozycję zajął kolejny z Rosjan, Nikolay Morilov, a kolejne dwie lokaty przypadły Niemcom - Timowi Tscharnke i Josefowi Wenzlowi. Siódmy był Alex Harvey, a ósme i dziewiąte miejsce zajęli Austriacy - Bernhard Tritscher i Harald Wurm. Pierwszą dziesiątkę zamknął mistrz olimpijski z Vancouver, Nikita Kriukov.

Jedynym z Polaków, który zakwalifikował się do 1/4 finału jest Maciej Staręga. 23-latek z Siedlec zajął trzynaste miejsce ze stratą 3,2 sekundy do Pellegrino. Pozostali nasi reprezentanci daleko - Kreczmer był 42., Antolec 43., Klisz 46., Motor 48., Gazurek 50., Dziadkowiec-Michoń 55., Ligocki 59., Bril 63., a Rzeszostko i Kukuczka zajęli 65. i 66. miejsca .

WYNIKI KWALIFIKACJI MĘŻCZYZN

Rywalizacja w ćwierćfinałach rozpocznie się o godzinie 14:15. Transmisja w TVP 2.