Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Petter Northug jest pewien swojego występu w sprincie na igrzyskach w Soczi, czy słusznie?

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-04

Northug uważa, że miejsce w czwórce Norwegów mogących wystartować w olimpijskim sprincie ma pewne. To, że czwarte miejsce jest jeszcze nie obsadzone i nie jest pewne, że właśnie on je zajmie w ogóle go nie inetersuje. Jak nie on, to kto? Poniżej fragmenty wypowiedzi w tej sprawie.

 

Na dzisiaj twoje miejsce w  kadrze na sprinty nie jest pewne. Uważasz, że powinieneś wystartować?

Obydwaj i ty i ja wiemy, że powinienem wystartować w sprincie w Soczi. Inna możliwość po prostu nie istnieje - odpowiada Petter

 

Ekspert telewizji TV2 (norweskiej) Fredrick Aukland uważa, że trener kadry ma spory dylemat. Trasy w Soczi są bardzo ciężkie, a to, że Northug w optymalnej formie jest faworytem również nie ulega wątpliwości. Jeżeli Petter czuje się na siłach i chce wystartować pozwoliłbym mu to zrobić – dodaje.

 

Ola Vigen Hattestad sytuację, w której się znalazł - to znaczy że w sprincie wystartuje albo on, albo Northug, uważa za conajmniej dziwną. Mówi wprost – nie rozumiem tego, to głupie. Jasne, że powinienem być w zespole, który wystartuje w sprincie (Hattestad wygrał ostatnie sprinty przed Igrzyskami  w Toblach – przyp. red.)

 

Zapytana o to samo Marit Bjoergen powiedziała że zarówno Northug jak i Hattestad powinni wystartować. Na zadane konkretne pytanie, czy uważa, że to Hattestad powinien wystartować odpowiedziała – Wygrał sprinty w Toblach, udowodnił swoją wartość i to, że należy mu się miejsce w drużynie.

 

Powyższe fragmenty pochodzą z rozmowy dla norweskiego dziennika VG

 

Chciałbym dożyć chwili, kiedy takie dyskusje będą rozpalać głowy w Polsce. Czy Northug ostatecznie wystartuje na dzisiaj nie wiadomo, norweskie jak i światowe media podają różne wersje, a i sam Norweski Związek Narciarski nie śpieszy się z ogłoszeniem decyzji.

 

/KaCe/

Komentarze - 2

markos

Opublikowano: 2014-02-04 19:18:57

Oczywiście że wystartuje i Northug i Hattestad. Loefshus z Monsenem sami się zapędzili w kozi róg, wyskakując nie wiedzieć po co, z info że Krogh, Brandsdal i Gloeersen to pewniacy. Teraz po fali krytyki będą musieli podziękować komuś z tej trójki, i będzie to ktoś z dwójki Finn, Anders. Trasa jest piekielnie cięzka w Soczi, Northug mimo zaległości treningowych i tak jest faworytem, ba, sam uważa że to jest jego największa szansa na złoto w Soczi. Ola może nie odegrać żadnej roli na tej trasie, ale dwa razy tego samego numeru nie mogą mu wyciąć. Przed Sapporo 7 lat temu było podobnie, wygrał MN i ostatnie zawody w Chinach a i tak nie załapał się do ekipy. Tylko że wtedy był mało znany.

mamut9

Opublikowano: 2014-02-04 19:30:51

Panie Prezydencie Komorowski! prosimy natychmiast NATURALIZOWAĆ - Hattestada lub Northuga - albo obu na raz to 1. wystartują w IO w Soczi 2. zdobede 2 medale dla Polski w biefgach męskich 3. pomoże Pan biednym Norwego myślę,że Król Olaf będzie zobowiązany....-:)

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl