Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Ciężki bieg Kristin Stoermer Steiry w olimpijskim skiathlonie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-08

Nie ulega wątpliwości, że dzisiejszego dnia Kristin Stoermer Steira uznawana była za kandydatkę do miejsca w czołowej dziesiątce biegu łączonego, który rozpoczął rywalizację w biegach narciarskich w ramach Igrzysk Olimpijskich w Soczi.


Kristin Stoermer Steira ostatecznie uplasowała się dopiero na 23. miejscu ze stratą +2:01,9 do zwycięskiej Marit Bjoergen. Na dobrą sprawę Norweżka nie wie co było przyczyną jej słabego występu w sobotnim biegu. Biegaczka oznajmiła, że dzisiejszy bieg na trasach Krasnej Polany był naprawdę trudny.

Warto dodać, że zarówno w Pragelato jak i Whistler Olympic Park, Steira kończyła rywalizację w biegach łączonych na 4. pozycji. Podobna sytuacja miała miejsce przed rokiem w Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme. Z kolei w 2005 roku w niemieckim Oberstdorfie i w 2007 roku w Sapporo wywalczyła w skiathlonie brązowe medale, a w 2009 roku w Libercu sięgnęła po srebrny krążek.

Pierwszy występ na mistrzowskiej imprezie Kristin zaliczyła właśnie w biegu łączonym podczas MŚ w Fiemme w 2003 roku, gdzie wówczas zastępowała chorą Bente Skari i ostatecznie zakończyła rywalizację na 28. miejscu. Jeśli już wspominamy wszystkie jej występy w skiathlonie na IO czy MŚ to w Oslo w 2011 roku zajęła 9. pozycję

 

fot. Pawel Hajda - skipol.pl

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl