Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Niezwykle specyficzne warunki atmosferyczne na trasach Krasnej Polany

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-10

Każdy dzień na Krasnej Polanie przynosi praktycznie coś nowego i to związanego z warunkami atmosferycznymi. To, że śnieg na trasach jest jedyny w swoim rodzaju i nigdzie indziej identyczny na świecie na występuje, to doskonale o tym wiemy. Jednak nie zapominajmy ile serwismeni mają pracy przed danym biegiem.


Warunki atmosferyczne oraz śniegowe z każdym dniem ulegają zmianom. Już jutro odbędzie się bieg sprinterski rozgrywany techniką dowolną. Serwismeni dwoją się i troją aby jak najlepiej przygotować narty swoim zawodnikom. Biegaczki oraz biegacze oczywiście testują poszczególne narty i próbują coraz to innych rozwiązań.

Niezwykle doświadczony reprezentant Stanów Zjednoczonych Andy Newell stwierdził, że poniedziałkowe warunki były dosyć trudne podczas testowania nart, a dodatkowo towarzyszyła niezwykle wysoka temperatura. W rozmowie z naszym portalem serwismenka naszej ekipy, czyli Valentina Vuerich, oznajmiła, że nastroje w drużynie są jak najbardziej pozytywne, ale śnieg jest naprawdę specyficzny i wszystko wymaga długiej pracy oraz przygotowań.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl