Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Bez Pettera Northuga złota w sztafecie nie będzie

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-14

Na kierownika reprezentacji Norwegii w biegach narciarskich, Vidara Loefshusa, za słabe wyniki Norwegów w biegu indywidualnym na 15km klasykiem, gdzie najlepszym wikingiem okazał się szósty Chris Andre Jespersen, spadła fala krytyki, że wraz z trenerem Trondem Nystadem nie wystawił Pettera Northuga.


Vidar Loefshus uspokoił wszystkich zainteresowanych, że Petter Northug jeszcze nie był wystarczająco gotowy do tego biegu i w zasadzie nic by nie zmieniło jego pojawienie się na starcie piątkowych zawodów.

Kierownik podkreślił, że jego podopieczni powinni walczyć o medale w indywidualnym biegu, ale niestety coś poszło nie tak. Jednak uspokaja, że w sztafecie są faworytami do złotego medalu. Vidar dodał również, że po powrocie do pełni zdrowia, na trasach groźny będzie Sjur Roethe.

Warto wspomnieć, że Eldar Roenning oznajmił, że Petter Northug jest niezwykle potrzebny jego teamowi w niedzielnym biegu rozstawnym 4x10 kilometrów i to przede wszystkim, tradycyjnie, na ostatniej zmianie. Sam Eldar jednak podkreślił, że to Szwedzi są faworytami do złotego medalu w niedzielnej, olimpijskiej sztafecie.

 

Kilka słów na temat swojego piątkowego biegu poświęcił Martin Johnsrud Sundby, który zajął dopiero 13. miejsce. Norweg oznajmił, że podczas Igrzysk Olimpijskich wystarczy jeden słabszy dzień, gorsze samopoczucie i wszystko praktycznie się sypie. Tak było dnia dzisiejszego, a jeszcze do wczorajszego dnia Martin czuł, że wszystko jest w porządku, choć nie czuł on tej najwyższej dyspozycji. Norweg dodał, że podczas trwających IO na dystansach Norwegowie mają spore problemy, a jego brązowy medal wywalczony w skiathlonie nic tutaj nie zmienia.

Piotr Walkowiak

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl