Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Odrodzenie niemieckiej sztafety kobiet na trasach Krasnej Polany

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-16

Wczorajszego dnia reprezentantki Niemiec w składzie: Nicole Fessel, Stefanie Boehler, Claudia Nystad oraz Denise Herrmann wywalczyły brązowy medal. Pamiętamy jak przed rokiem zajęły dopiero 7. miejsce na ma Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme.


Nicole Fessel po swoim biegu na 10 km. stylem klasycznym powiedziała: „Dziewczyny to jest możliwe, możemy to zrobić, możemy zdobyć medal”. Niemka wspominała również o strasznych bólach piszczeli jakie towarzyszyły jej podczas biegu sztafetowego: ”Piszczele bolały mnie do końca mety dlatego nie mogłam biec swoim mocny rytmem od początku biegu”.

Stefanie Boehler była bardzo wzruszona po wczorajszym biegu i nie kryła łez po zdobyciu brązowego medalu: „Dzisiaj nastąpiło zmartwychwstanie naszej sztafety, pokazałyśmy, że potrafimy walczyć z najlepszymi nie tylko dziś, ale i na przestrzenni całego sezonu!”- oznajmiła wzruszona Niemka

Claudia Nystad była bardzo uszczęśliwiona po tym ogromnym sukcesie reprezentacji Niemiec i jak twierdzi dobrze zrobiła, że wróciła do biegów: ”Początek sezonu nie był dobry w moim wykonaniu. Miałam chwilę załamania, lecz teraz wiem, że dobrze zrobiłam. Dystans 5km trenowałam całe życie i wiedziałam, że jestem w stanie się dobrze spisać.” - rzekła złota w tej konkurencji z Salt Lake City Niemka

Denise Herrmann nie kryła zadowolenia jednak podkreśliła duża role Katrin Zeller, która nie pobiegła w sztafecie: "Chciałbym podziękować całemu zespołowi, a zwłaszcza Katrin która nas wspierała i dodawała otuchy. To jest dla mnie coś niesamowitego, że mamy brąz!”- zakończyła Niemka

Warto wspomnieć ,że reprezentantki Niemiec i Finlandii zamieniły się miejscami, ponieważ na trasach olimpijskich w Whistler Olympic Park to Niemki wywalczyły srebrny medal, a Finki brązowy, wygrały wówczas Norweżki.

 

Warto wspomnieć, że na zdjęciu widnieje Claudia Nystad wraz z Noriakim Kasai. Niemka wrzucając zdjęcie na swój fan page na fb, podpisała je: "77 lat doświadczeń";)

Ireneusz Trawka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl