Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Słodko - gorzki smak IO dla Norwegów

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-22

Liczyli na więcej, najważniejsze było zwycięstwo na 10 km stylem klasycznym wśród pań, by tam pokonac świetną Polkę. Nie udało się! Justyna okazała się zbyt mocna.

 

Jeszcze trzy dni temu Norwescy serwismeni stawiani byli w ogniu wszelkiej krytyki. Jeszcze trzy dni temu wyśmiewani przez Szwedów. Jeszcze dwa dni temu po cichu uśmiechali się z powodu choroby Kalli. Jeszcze wczoraj mówiono, że dziś wyłoni nam się prawdziwa królowa nart, królowa IO Soczi.

 

Bioergen wspominała, że ucieszy ją nawet jeden złoty medal. Dziś wiemy, że ma je aż trzy za bieg łączony, sprint drużynowy klasykiem i 30 km stylem dowolnym. W gruncie rzeczy Norwedzy jednak liczyli na więcej i więcej.

 

Żadna z norweskich sztafet nie stanęła nawet na podium. W sumie kobiety i mężczyźni zdobyli 11 medali, w tym: 5 złotych, 2 srebrne i 4 brązowe. Kobiety zdobyły 6 medali, mężczyźni mają na to szansę jeszcze jutro podczas koronnego dystansu 50 km. Dziś Norweżki zrobiły wszystko co mogły, zgarnęły trzy krążki dla swojego kraju, jednak ich występy w sztafecie i występ Marit na 10 km nie były najlepsze. Norwegowie na najwyższym podium stanęli jak dotychczas tylko jeden raz. Zdobyciem złota wówczas cieszył się Hattestad.

 

Męska ekipa jeszcze jutro powalczy o medale. Mówi się, że jeżeli mężczyźni pobiegną mocno i wezmą przykład z koleżanek z ekipy, które dziś triumfowały, to niepowodzenia ich i serwismenów będzie można wybaczyć. Ale czy Norwegowie mają jutro szansę aż na trzy medale? Czy któryś z Norwegów pokusi się o jakże oblężone podium? Zobaczymy, rywalizacja już jutro a my oczywiście czekamy.

 

Mateusz Dymidziuk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl