Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Medale igrzysk olimpijskich zostały rozdane

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-02-24

Igrzyska się zakończyły. Czas na podsumowania, wspomnienia. Przedstawiamy pańtwu zestawienie medalowe z IO z 2010r i 2014r. - UWAGA! Zestawienie dotyczy jedynie narciarstwa biegowego.

 

Biegacze i biegaczki narciarskie z Norwegii i Szwecji z IO w Soczi wyjechali z jedenastoma medalami. 5 krążków zostało w Rosji, 3 pojechały do Finlandii, 2 do Szwajcarii i po jednym do Polski, Niemiec, Słowenii i Francji.

 

Z Vancouver wyjechali z pięcioma medalami, z Soczi tylko z jednym. Mowa tu oczywiście o niemieckich biegaczach dla których te IO nie były zbyt udane. Norwegia statystykę medalową poprawiła aż o dwa krążki, co więcej Szwedzi aż o cztery. Finlandia wzbogaciła się o jeden medal więcej niż w Kanadzie, tak samo jak gospodarze - Rosjanie.

 

Spadek w statystyce zaliczyli oprócz Niemców : Polacy – w 2010r. przywieźli trzy medale zdobyte przez Justynę Kowalczyk. Estończycy, Czesi, Włosi. Medalu w Vancouver nie zdobyli Francuzi a z Rosji wrócą z jednym – brązowym.

Norwedzy na pewno liczyli na więcej ale to były dla nich dobre igrzyska. Jak wypadli Polacy? Zapraszamy do komentowania.

 

Mateusz Dymidziuk

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl