Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Kontrakty na miliony dolarów dla norweskich biegaczy

Biegi narciarskie świat -> Artykuły

2014-08-10

Norweska federacja narciarska postanowiła zabezpieczyć kilku swoich zawodników finansowo i podpisać z nimi długoterminowe kontrakty. Martin Johnsrud Sundby ma rocznie dostawać około miliona dolarów aż do następnych igrzysk olimpijskich.

 

„Podpisaliśmy długoterminowe kontrakty z Therese Johaug, Marit Bjoergen oraz Martinem Sundbym. Petter Northug mógł zostać potraktowany tak samo, gdy chciał..”- powiedział Age Skinstad szef norweskiej federacji narciarskiej.

 

Każdy biegacz w Norwegii, który jest w jakiejkolwiek kadrze posiada krajowe stypendium o wysokości 120 tysięcy koron, około 60 tysięcy złotych. Ponadto każdy zawodnik dostaje bonusy w zależności od wyników w danym sezonie. Poza tym wszyscy sportowcy mogą podpisać kilka osobistych kontraktów.

 

Irek Trawka

Komentarze - 1

markos

Opublikowano: 2014-08-11 14:02:49

Jakich dolarów ? Sundby dostanie około jednego miliona KORON norweskich za sezon, czyli szóstą część miliona baksów, jakieś 165 tysięcy. Skinstad to dyrektor sportowy biegów w norweskim związku, szefem jest Roeste.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl